Продовжуємо знайомити вас з нашою колекцією, яка була викрадена під час окупації Херсона. Сьогодні це експонат з нашої художної групи.
З середини XVIII століття українська козацька старшина, яка отримала дворянство та пов’язані з цим привілеї, почала замовляти родинні портрети. До досягнень українського живопису періоду «козацького барокко» відносяться написані в 1754 році невідомим художником портрети Семена і Параскеви Сулим, коли вони святкували 25-річчя шлюбу.
У нашому музеї зберігалася копія з оригіналу портрету Семена Сулими, яка 1957 року була передана з Миколаївського художнього музею. Син відомого правобережного полковника Івана Сулими Семен з 1729 по 1737 роки брав участь у воєнних діях на території Херсонщини. В 1739 році С. Сулима був обраний Переяславським полковником. Помер у 1766 році.
На портреті повне обличчя Семена Івановича енергійно повернуте до глядача, дивиться весело і впевнено. У правій руці він тримає пірнач (символ влади полковника), лівою взявся за шаблю. В нього темне, коротко підстрижене волосся, такого ж кольору вуса, хвацько закручені, високе відкрите чоло, карі очі. Поверх традиційного жупана полковник одягнув новомодний зелений каптан без застібок і з комірцем. Праворуч вгорі зображено родинний герб.
Цей портрет демонструвався в історичній експозиції музею, присвяченій часам козацтва.
Сподіваємося на скоріше повернення колекції!