Основна експозиція

Природнича експозиція побудована за краєзнавчим принципом і охоплює сім залів музею. Відкриває відвідувачам чудовий світ природи Херсонської області, показує її роль і значення для людства. Створена на основі фондових колекцій музею. У виставкових залах демонструються гербарні зразки, ґрунтові моноліти, майстерно виготовлені чучела тварин, колекції комах, що включають рідкісні та ті, що знаходяться під загрозою зникнення.

Діорами та фотографії демонструють дивовижну красу заповідних куточків

Археологія й давня історія Херсонщини висвітлюється у відділі історії. На основі численних археологічних знахідок охоплюється величезний відрізок часу –від появи на території краю перших людей (32 тис. років тому) до початку ХХ ст.

Якщо ви не байдужі до прадавньої історії, вас неодмінно зацікавлять кам’яні знаряддя праці, трипільська розписна кераміка, зброя та інші вироби з бронзи, скіфські й сарматські мечі, давньогрецький чорнолаковий посуд, ольвійські монети та багато інших унікальних речей.

В окремому залі представлене місто – держава Ольвія, яка належала до числа найбільш потужних осередків античної цивілізації у Північному Причорномор’ї.

Висвітлені теми, які присвячені важливому періоду в історії краю, коли формувалася його територія та національно-етнічний склад населення, виникали й розбудовувалися міста і села сучасної Херсонщини. Ця історія збереглася в документах, у портретах людей, життя яких було пов’язане з нашим краєм, у пам’ятках мистецтва й побутових речах.