Літературний музей

Літературний музей – це захопливе втілення історії, де оживають забуті речі, імена, події. Завдяки цікавим експонатам тут можна перенестися уявою у певний часовий період, дізнатися про особливості конкретної епохи і відчути енергетику минулого.

Історія будинку, в якому розмістився Літмузей, сягає кінця ХІХ ст. Він належав херсонцю Гурфінкелю. Херсонське земство орендувало це приміщення для чоловічого сирітського будинку.1891 року Андрій Сергєєв, молодий вчитель, що приїхав у Херсон разом з дружиною, зайняв у ньому посаду помічника наглядача. У флігелі цієї будівлі родині було виділено квартиру, де 17 липня того ж року народився їхній син, майбутній відомий письменник, драматург, журналіст Борис Лавреньов. Після революційних подій 1917 року дім Гурфінкеля, як і багато інших будівель на ту пору, став багатоквартирним житловим будинком. У 1992 році в історико-меморіальному будинку було відкрито літературний музей.

Виставка “У лабіринті вулиць давніх”

Маленька вулиця, що стала центром херсонського життя. Саме такою була і залишається зараз найулюбленіша вулиця херсонців. Її вподобали для прогулянок, побачень, розваг ще в ХІХ ст.

На виставці «У лабіринті вулиць давніх» Суворовська живе своїм життям: світяться ліхтарі та вікна будинків, оживають вітрини магазинів, лунає музика і працює сінематограф. Головними героями виставки стають не тільки очікувані предмети, а й такі, що ще зовсім недавно можна було побачити на дахах, тротуарах, воротах і дверях міста. А старовинні листівки, фотокартки, особисті речі херсонців, схеми і плани старого міста відтворюють неповторний колорит центру Херсона.

Незабутні враження залишать зустріч світанку та проводи заходу сонця на старій вулиці, що оживає співом птахів і наповнюється постатями з минулого.

Виставка “Побачення крізь час”

Якщо ви хочете потрапити в минуле і уявити себе гостем чи господарем аристократичної оселі – завітайте на виставку «Побачення крізь час». Побудова її стала можливою завдяки безцінному дарунку вдови письменника Бориса Лавреньова Єлизавети Михайлівни, яка передала величезний спадок свого чоловіка на його батьківщину. Меморіальні речі, витвори мистецтва, антикварні меблі– все це стало основою для відтворення інтер’єру робочого кабінету та вітальні кінця ХІХ початку ХХ ст. Тут можна побачити і уявити як раніше проводили вільний час херсонці у будинку та поза його межами, яким розвагам віддавали перевагу. А ще – ознайомитися з історією та походженням раритетних, екзотичних і незвичних для сучасної людини предметів.

Закінчується побачення з минулим у старовинному фотоательє зі збільшеними ретро світлинами відомих херсонців, де кожен охочій може зробити собі фото на згадку.

Виставка “Футуристичні сновидіння”

Дикі, нестримні, незвичні – саме такими постали перед херсонцями поети і художники нового мистецького напрямку – футуризму. Реформатори і мрійники, шукачі новітніх художніх форм і словотворень, вони нестримно прагнули до індивідуалізму у творчості, склали свій Маніфест та заснували у нашому місті кубофутористичну групу «Гілея». Ідеї і знахідки цього руху й сьогодні використовують дизайнери всього світу, а роботи наших співвітчизників – футуристів, продаються на головних аукціонах та є окрасою багатьох музеїв.

Перед відвідувачами виставки “Футуристичні сновидіння” постають першопроходці нової мистецької течії Давид Бурлюк, Олексій Кручоних, Володимир Маяковський, Михайль Семенко та інші, чия молодість і пошуки творчої манери проходили в Херсоні. Їхні перші збірки і картини, які шокували містян 100 років тому, знову представлені відвідувачам. А ще на хвилинку з далекого минулого «приходять» сюди і самі поети-футуристи, щоб прочитати вірші в авторському виконанні.