🏛 Цими днями у музеї з’явився новий експонат з цікавою і незвичайною історією. Директорка Херсонського обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова ділиться подробицями знахідки середньовічної амфори на морському узбережжі Одеси:
🏺 «10 червня цього року мешканці Херсона прогулювались одеським пляжем і помітили групу людей, які намагалися врятувати з морської води прісноводних черепах. Бідолах принесло потужною течією з дніпровських плавень. 🐢
Двоє херсонців миттєво підключились до рятувальних робіт і їм вдалося виловити двох черепах. 🐢🐢
🏺 Несподівано вони помітили в морі дивний предмет, схожий на вазу або гігантський поплавок. Роздивившись, зрозуміли, що це амфора, яку розгойдувало на хвилях. Її вдалося обережно підтягнути ближче до берега і разом підняти. Вона виявилась досить важкою.
🏺«Рятувальники» Юрій Пословский, історик за освітою, і Сергій (дозволу на публікацію прізвища ми поки не маємо), який захоплюється історією краю, не вагаючись зв’язались з відомою херсонською краєзнавицею Мариною Тарасовою, яка на той час теж перебувала в Одесі.
🏺Марина порадила передати амфору до Херсонського музею, бо зрозуміла, що цей предмет, ймовірно, принесений річковою водою з пониззя Дніпра після російського теракту на Каховській ГЕС. Вона зв’язалася з музеєм, і питання про передачу нового цікавого артефакту культурно-історичної спадщини України було вирішено.
🏺Така знахідка для всіх співробітників Херсонського обласного краєзнавчого музею стала великою радістю. Адже колекція музею була пограбована російськими окупантами, і доля багатьох раритетів невідома. Тому факту, що амфора дивним чином опинилася в музеї, сприяв ланцюжок добрих дій херсонців, які є справжніми патріотами своєї землі.
🏺 Вже при первинному огляді виявилось, що це амфора часів величної епохи Київської Русі. Саме в цей час пониззя Дніпра було місцем перетину важливих торговельних шляхів, більш відомих під назвою «Шляху з варягів у греки».
Протягом Х–ХІІІ ст. на Великому Потьомкінському острові поблизу сучасного Херсона існувало давньоруське торгове місто Олешшя, яке було своєрідними водними «воротами» Київської держави.
🏺З Візантії сюди надходили різноманітні товари. У великих глиняних амфорах-корчагах доправлялися на Русь вино та оливкова олія. Знайдена амфора є свідком нашої історії тих давніх часів.
Дякуємо всім, хто долучився до рятування, перевезення і передачі до Херсонського музею цього прекрасного, цінного експонату!»

Пошук по сайту

Календар подій

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Музейні новини

Послуги

Контакт

Адреса:
73000, Україна, Херсон, Херсонська область, вулиця Соборна, 9

Мапа