Херсонський археолог Денис Сікоза передав археологічні знахідки з розкопок с. Червоний Маяк Бериславського району Херсонської області

Сьогодні ми продовжуємо розповідь про нові надходження до Херсонського обласного краєзнавчого музею, а саме про археологічні знахідки, передані музею молодим науковцем Денисом Сікозою.
Ще у ХІХ столітті на території сучасного села Червоний Маяк Бериславського району Херсонської області було виявлено старовинний некрополь, датований кінцем ІІ ст. до н. е. та рубежем ІІ-ІІІ ст. н. е. Першими розкопали більше сотні пізньоскіфських могил монахи Бізюкова монастиря. Їх знахідки потрапили до Херсонського музею старожитностей.
Згодом городище і розташований неподалік могильник досліджували відомі археологи минулого століття, серед яких і засновник нашого музею В.І. Гошкевич. Роботи по виявленню артефактів тривали у ХХ та на початку ХХІ століть.
Результати археологічних розкопок, як правило, надходили до фондів Херсонського краєзнавчого музею, були представлені в експозиції та на виставках.
Влітку 2021 року чергова Пізньоскіфська археологічна експедиція Інституту археології НАН України на чолі з відомим археологом Олександром Симоненко продовжила дослідження пам’ятки.
Учасник експедиції Денис Сікоза розповів, що «протягом польового сезону було виявлено 9 поховальних споруд. Серед них: яма з підбоєм, катакомби (земляні склепи), прості ями. Крім того, зафіксовано кілька порожніх ям, без археологічного матеріалу.
Переважна більшість похованих – жінки та діти. Поховальний інвентар представлений – бронзовими прикрасами, залізними фібулами, керамікою та намистинами».
Археологічні матеріали дозволяють реконструювати поховальні обряди давнього населення, дають уявлення про побут і звичаї мешканців Низового Дніпра.
Після наукової обробки знайдені у 2021 році матеріали повинні були потрапити до музею, але війна внесла свої корективи. Член експедиції, херсонський археолог Денис Сікоза, рятуючись від окупації, покинув рідний дім. Археологічні знахідки буди надійно заховані. Тільки після повернення до Херсона науковець зміг передати матеріали до музею.
Тепер, незважаючи на обстріли Херсона, музейники знов почали мріяти про нові виставки і заходи. Приєднуйтесь до наших мрій!
Тримаймося і чекаємо на Перемогу!

Пошук по сайту

Календар подій

Квітень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Музейні новини

Послуги

Контакт

Адреса:
73000, Україна, Херсон, Херсонська область, вулиця Соборна, 9

Мапа