Картини Курнакова Г.В.

Картини Курнакова Г.В.Навесні 2014 року до літературного відділу Херсонського краєзнавчого музею поступила колекція етюдів відомого художника, Заслуженого діяча мистецтв УРСР Георгія Васильовича Курнакова (1887-1977). Вісімнадцять пейзажів, на яких зображені переважно краєвиди Херсонщини, були подаровані музею херсонським бібліофілом і меценатом Михайлом Андрійовичем Ємельяновим.

Роботи Г.В.Курнакова (найбільш рання з них датується 1942 роком,а  найпізніша – 1962) - це своєрідний калейдоскоп херсонського краю, який ми бачимо у різні часи доби («Сумерки», «Похмурий день») та пори року(«Зимовий пейзаж», «Осінній вечір», «Навесні в плавнях»). Про добрі стосунки художника Г.В. Курнакова та бібліофіла М.А.Ємельянова свідчить дарчий напис на одній з картин: «Дорогому Михаилу Андреевичу с глубоким уважением Г.Курнаков».

Чудові пейзажі відомого живописця стануть окрасою колекції художніх робіт Херсонського краєзнавчого музею. За бажанням М.А.Ємельянова етюди згодом прикрасять виставку, побудовану на основі подарованої  ним раніше колекції «Пушкініана».

Картини Курнакова Г.В.Картини Курнакова Г.В.