Цікаві експонати радянських часів

Завдяки співробітниці диско-бару «Смак» Бурлак Світлані колекція музею поповнилась цікавими експонатами радянських часів: радіолою «Рассвет», модель 1958 року, телевізором «Рекорд-12» , дитячою коляскою та сифоном для отримання газованої води (ємністю 4 л). Саме ці предмети були зібрані організаторами закладу та відвідувачами під час оформлення інтер’єру для проведення вечірки у стилі 1950-х років.

Сифон для отримання газованої водиСифон для отримання газованої води

У радянські часи лимонад став практично національним надбанням. Лимонади продавались не лише в пляшках, але і на розлив. Серцем будь-якого гастроному був прилавок, на якому було встановлено скляні конуси, наповнені різнокольоровими смачними сиропами. Газовану воду можна було купити не лише в гастрономах, але і на вулицях – в автоматах з газованою водою. Не менш популярними в Радянські часи були домашні сифони для виготовлення газованої води. Спочатку були скляні сифони, які в магазині або в спеціальних пунктах заправлялись газованою водою. Пізніше для сифонів продавались металеві балончики з вуглекислим газом під тиском, які вкручувались у сифон та насичували воду газом. За допомогою сифона, води та варення можна було зробити газовану воду вдома.

Радіола «Рассвет»,  модель 1958 рокуРадіола «Рассвет»,  модель 1958 року

На декількох радіозаводах Радянського Союзу з початку 1958 року було розпочато випуск  радіоприймачів з дуже корисною автоматикою. Перші приймачі та радіоли такого типу називались «Рассвет». На лицьовій стороні футляру таких приймачів  вмонтовано годинник, який оснащено механізмом, що автоматично включав приймач або радіолу у визначений час.

Телевізор «Рекорд-12» виробництва Воронезького заводу «Электросигнал»Телевізор «Рекорд-12» виробництва Воронезького заводу «Электросигнал»

У Радянському Союзі такі телевізори почали випускати з 1959 року у двох варіантах зовнішнього оформлення. Футляри виготовлялись із фанери з імітацією під цінні породи.  Такі телевізори випускав також і Бакинський радіозавод. В апараті Бакинського радіозаводу була можливість вимкнення гучномовця та підключення головних телефонів для прослуховування звукового супроводу телепередач. Гнізда телефонів могли бути використанні для запису звуку на магнітофон.

Дитячий візок радянських часів

У Радянському Союзі дитячі візки з’явилися після Великої Вітчизняної війни, у 1949 році. За наказом командування з Німеччини привезли зразки та на їх основі вже почали виробництво радянських дитячих візків.

Дитячий візок радянських часів