Рідкісна бульотка

До фондів музею надійшла сучасна «лампа Аладіна». Цей предмет знайшов мешканець Херсона, купаючись у Дніпрі. Сталося це поблизу Потьомкінського острова ще в 70-ті роки минулого століття. У воді чоловік наткнувся на гострий предмет та, вирішивши, що це скло, хотів витягти його із піщаного дна. Але замість скла на поверхні з’явився … срібний «чайник».  Як у казці вирішили його потерти зубним порошком, але бажань ніяких він не виконував, тому так і  пролежав на полиці  довгі роки.

Зірковий час звичайного  «чайника» настав тільки зараз, коли він потрапив до фахівців Херсонського обласного краєзнавчого музею. Цей предмет перетворився на… дуже рідкісну бульотку. Бульотка - невелика металева посудина на підставці зі спиртівкою. В  Європі її використовували під час подорожей, а також  тривалих чаювань для підтримки постійної температури води.

За клеймами, які нанесені на предмет, музейні працівники обов’язково визначать, де і коли було виготовлено бульотку. Згодом експонат знайде гідне місце в експозиції музею ХОКМ.

Рідкісна бульотка