З 1999 року 24 травня відзначається Європейський День парків. Тому саме сьогодні ми хочемо розповісти про один з найстаріших і найпопулярніших серед херсонців парків – Олександрівський, який був розбитий у 1785 році на високому і пустинному ще березі Дніпра, між військовою фортецею і Грецьким передмістям.
🌿Місце для парку було вибране невипадково. Він став центром молодого міста, а з його висоти відкривався мальовничий вид на Дніпро і зарослий очеретом болотистий міський берег. Але з часом парк занедбали, а дерева вирубали.
🌿У першій половині ХІХ ст. на його території облаштували плац-парадну площу, і до 1868 року тут проводили кінні скачки.
🌿У 1869 році віце-губернатор Денис Карнович прийняв рішення про відновлення парку. Впродовж декількох років парк був відновлений і на честь свого улаштовувача дістав першу назву – Денисівський. Планування його алей з незначними змінами збереглося до наших днів. Близько 10 років громадський парк називався Денисівським. На засіданні Херсонської міської думи 9 січня 1880 року було прийнято рішення про перейменування парку в сад Олександра II. За однією з версій тоді ж ухвалили в пам’ять 25-річчя царювання імператора посадити в центрі саду дуб🌳 і обнести його залізними гратами. А в 1897 році серед алей і дерев, що виросли, з’явилися павільйони для естради і буфета. Сад обкопали глибоким ровом від корів🐂, що бродили по місту без нагляду, і свиней🐖. Були встановлені години для відвідування парку, що, звичайно, не сподобалось містянам, які нарікали на те, що охорона вже близько 11 годин вечора починала видаляти з саду публіку.
🌿Олександрівський парк користувався особливою популярністю. Часто тут влаштовували народні гуляння на свята.
🌿Впродовж свого існування він декілька разів змінював назву. З 2016 року парк називається Шевченківським.
🌿Хоч сьогодні наші парки і сквери є небезпечними для прогулянок, віримо, що скоро вони заповняться херсонцями та гостями міста. Напишіть, будь ласка, які херсонські парки чи сквери є вашими улюбленими?