01.06 День відкритих дверей для дітей


26.01 - У вирі боротьби за Україну

Великою заслугою української інтелігенції кінця ХІХ — початку ХХ століть стала побудова незалежної соборної Української держави, яка охоплювала б усі етнічні українські землі. Найбільш повно й яскраво цей процес відобразився у період Української революції 1917–1920 рр.
Справу утворення національної соборної держави очолила Українська Центральна Рада, вона започаткувала процес збирання й консолідації української національної території.
У період існування Української Держави гетьмана Павла Скоропадського вживалися заходи, спрямовані на введення до складу України територій Криму та Кубані.
Поява в листопаді 1918 р. Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) створила сприятливі умови для об’єднання з Українською Народною Республікою (УНР), відновленою після падіння гетьманського режиму.
Справжньою вершиною соборницьких звершень українського народу тієї доби став історичний Акт Злуки УНР і ЗУНР, обнародуваний в урочистій обстановці 22 січня 1919 р.на Софійському майдані у Києві.

Про події тих буремних років можна буде почути на лекції «У вирі боротьби за Україну», яка відбудеться 26 січня о 12.00 на Соборній, 9.

Вартість лекції – 10 грн. з особи.
Обов’язковий запис за телефоном: 095 295 93 51.

Час дізнатися про історію України більше!

#музей_херсон