Влітку музей працює з 8:30 до 14:00! До 10:00 для музейних жайворонків знижки на вхідний квиток


154 роки з дня народження Й.К. Пачоського

8 грудня виповнюється 154 роки з дня народження видатного вченого, засновника і першого директора природничо-історичного музею - Йосипа Конрадовича Пачоського. У нашому місті він прожив більшу частину свого життя. 
Вченим було зібрано унікальні колекції флори і фауни півдня України – комах, ссавців, птахів, риб та рептилій. Разом з препаратором Томасом Бареєм він створив рідкісну колекцію птахів Херсонської губернії, яка й нині є еталоном таксидермічної майстерності. Гордістю музею є гербарій, зібраний Й. Пачоським. Він нараховує 22 тис. аркушів та становить велику наукову цінність. 
Вшановуючи пам’ять вченого-біолога в музеї була створена меморіальна кімната. В ній можна побачити не тільки його особисті речі, а й фотокартки, рукописи, численні наукові праці, ентомологічні коробки, чучела ссавців, птахів, спиртові препарати, гербарії зроблені руками вченого. Є тут і перші експозиційні шафи з експонатами, виготовлені самим Й.К. Пачоським.
Колекції зібрані Пачоським і сьогодні привертають увагу відвідувачів і залишаються науковою базою для вчених та студентів не лише нашої держави, а й науковців з інших країн.

#Музейприроди_херсон

Фото з фондів музею Й. К. Пачоського, 1930-ті роки.