22.11 - Відкриття виставки «Голодомори. Херсонський літопис»

Голодомори ХХ століття в Україні назавжди залишаться для нас найстрашнішими сторінками нашого минулого. Ці сторінки сприймаються суспільством передусім на емоційному рівні. Але в той же час Голодомори – це історичні явища, які відбувалися у конкретний час, у конкретному місці і є наслідком дій конкретних осіб. До Книг Пам’яті жертв голоду вписаний і Херсонський край.

На виставці Херсонського краєзнавчого музею «Голодомори. Херсонський літопис» розглянуто тему трьох голодоморів українського народу 1921 – 1923; 1932 – 1933; 1946 – 1947 рр. Представлено діяльність іноземних місій допомоги голодуючим в Україні в 20 – х роках, зокрема такої відомої організації як місія Нансена.

Джерельну базу виставки представляють собою предмети народного вжитку, копії документів, спогади очевидця (щоденник Трояна Г.М. ), статті з газет того періоду (Наддніпрянська правда 30– х рр, «Известия херсонского уездного исполкома» 20– х рр.) фотографії, плакати.

Матеріали підготовлені на основі фондової колекції музею, ресурсів інституту національної пам’яті, деякі унікальні матеріали надані ДАХО та ХОУНБ ім Гончара.

Відкриття виставки відбудеться 22 листопада об 11.00. за адресою: вул. Соборна, 9.