01.06 День відкритих дверей для дітей


ПАМ’ЯТІ МАРИНИ ЙОСИПІВНИ АБІКУЛОВОЇ

3 жовтня 2018 року пішла з життя Марина Йосипівна Абікулова – відомий історик-археолог, старший науковий співробітник Херсонського обласного краєзнавчого музею.
Майбутній науковець народилась 15 лютого 1946 року в місті Миколаєві у родині корабельників. Професія археолога була обрана Мариною Йосипівною з дитинства. Вона закінчила Ростовський державний університет і невдовзі прийшла на роботу до Херсонського краєзнавчого музею. За час роботи в музеї провела понад десять археологічних експедицій, матеріали яких стали частиною археологічної колекції. Вона залишила по собі численні наукові збірки, була зберігачем «Лапідарію», який формувався з перших етапів заснування музею. Марина Йосипівна внесла вагомий внесок в археологічні дослідження Півдня України.
Марина Йосипівна - автор багатьох яскравих, насичених та популярних виставок. Останній її масштабний виставковий проект «Степова Еллада» і зараз експонується в стінах Херсонського обласного краєзнавчого музею.
До останніх днів Марина Йосипівна Абікулова працювала на своєму робочому місті. Для широкого кола колег вона назавжди залишиться взірцем вірності своєму покликанню, доброчесності та порядності. Пам'ять про цю щедру душею людину і талановитого науковця житиме в серцях її друзів, колег та учнів.