01.06 День відкритих дверей для дітей


У Херсоні відбулась "Ніч музеїв - 2018"
19 травня у Херсонському  обласному краєзнавчому музеї відбулась міжнародна акція «Ніч музеїв-2018», мета якої  показати можливості музеїв та привернути увагу молоді до того, що музей – це пізнавально і весело!
Гості нічного музею відкрили для себе багато цікавих локацій, побували на інтерактивних заходах, почули легенди про музейні експонати, прийняли участь у різних майстер-класах та розіграшах.

Так, відвідувачі квесту «Містична хранителька лісу» дізналися дещо нове про сов, на майданчику «Володар степу» відкрили для себе величного степового орла. Дівчата залюбки перетворювались  на античних красунь завдяки макіяжу та зачіскам від учнів ХВПУСД. На локації «Девайси минулого» охочі знайомились з  технічними досягненнями ХІХ-ХХ століть, спостерігали за роботою старовинного телурію та слухали музику з грамофону. На заході «Незвичайні воїни» (спільно  з кінологічною службою Херсонського прикордонного загону) маленькі гості дізналися про те, як «брати наші менші» допомагали та допомагають на військовій службі. Відвідувачі знайомились зі старовинними листівками з колекції музею та мали змогу придбати листівку на згадку. Уявити себе творцем – письменником допоміг майданчик «Найзагадковіша з професій». Жінки та дівчата змогли приміряли на себе «EtnoLook» та дізнавались символи народного вбрання. А ті, хто цікавиться Сходом, могли побувати на майданчику "Подорож до Країни самураїв"  і не лише  дізнатися про різноманіття японської старовинної зброї, а й навіть одну з них потримати в руках - нагінату.

На музейному подвір’ї друзі та партнери музею створили справжнє свято для гостей музею. Так, ніхто не пройшов мимо шаленого чаювання «Алиси в Країні див», яке створив магазин-кафе «Чайна карта». Учбовий центр «Фурор» провів майстер-клас з плетення віночків, наповнивши повітря ароматом польових квітів, студенти Факультету культури та мистецтв ХДУ розважали відвідувачів протягом вечора на численних локаціях: співали українські пісні та грали на бандурі, проводили конкурси та вікторини. Але перлиною музейного дворика став Лапідарій, де, серед тисячолітніх кам’яних пам’яток історії, діти змогли уявити себе «веселими археологами» та зустрітись з чарівною «провидицею».

Крім того, цього річ вперше свої двері у «Ніч музеїв»  відкрив і Музей природи ХОКМ, де на відвідувачів чекали тематичні екскурсії по чотирьом стихіям природи, майстер-класи з виготовлення підсвічника, а також сюрприз – можливість сфотографуватись на хребці кашалоту, який в давнину моряки використовували як стілець.
Вечір в краєзнавчому музеї провели понад 3000 херсонців і гостей міста! Херсонський краєзнавчий музей може дивувати!
Детальний фотозвіт з «Ніч музеїв -2018» дивіться на наші сторінці в Фейсбук https://www.facebook.com/hokmksua/