Вечір в Літмузеї "У лабіринті вулиць давніх" щочетверга о 18:30


Передача предметів з зони АТО

Фонди Херсонського обласного краєзнавчого музею поповнилися новими експонатами з Національного військово-історичного музею України(м. Київ): предметами з зони АТО. Сталось це завдяки ініціативи керівництва обох музеїв при сприянні Міністерства оборони України.

Уламки снарядів, каски, дорожні знаки, «цинки», ящики з під снарядів та інше – типові знахідки з території бойових дій. Проте, вони мають велику цінність – свою історію. Передані предмети були зібрані в ході гуманітарного проекту «Евакуація-200» в Красногоровці, Мар’їнці та Песках з початку бойових дій на Сході країни. Окрім волонтерів, до пошукових цивільно-військових груп входили й співробітники Національного військово-історичного музею. Пошуковці виконують важку моральну і фізичну роботу в непростих умовах — вивозять тіла загиблих українських військових, часто під обстрілами у зоні бойових дій.

Історію майбутніх експонатів розповів науковий співробітник військово-історичного музею Леонід Вікторович Бондар, учасник місії«Евакуація-200». Саме за участь в гуманітарному проекті Леонід Вікторович був нагороджений Указом Президента України орденом «За мужність» 3-гоступеня. Передані предмети знайдуть своє місце на виставці Херсонського обласного краєзнавчого музею «АТО. Хроніка війни». Вони не тільки доповнять ілюстрацію події на Сході України, але й відкриють відвідувачам нові сторони роботи музейників в воєнні часи. Херсонський обласний краєзнавчий музей виражає глибоку подяку за співпрацю директору Національного військово-історичного музею Владиславу Володимировичу Таранцю.