Музей Природи працює для відвідувачів!


Історія письма в музеї

Історія письма в музеїНавчатися влітку дітям, звичайно ж, не хочеться! А от подорожувати до таємничого світу давнього письма – дуже цікаво. Саме в Літературному музеї гості можуть відчути себе учнями давньоруської школи.

У ХІІ столітті діти також спочатку заучували абетку. Учні повторювали хором кожну букву, поки не запам'ятовували. З тих пір збереглося прислів'я:

«Абетку вчать, на всю хату кричать».

Подібно до наших предків ми дружно скандували назви старовинного букваря: «Аз, букі, вєді, глагол..». І як наші пращури, навчившись читати, перейшли до письма. Легко та весело водити писалом по навощеній дощечці – цері. А ось наступний етап – писання на бересті – виявився не таким вже й легким. Юним учням сьогодення в цій складній справі допоміг приклад хлопчика Онфіма, який навчався в давньоруській школі 800 років тому. Саме його перші прописи на бересті з літерами і малюнками збереглися до нашого часу. Наступний етап – писання гусячим пером та чорнилом виявився найвеселішим і…плямистим! Цятки, рисочки і плями вкрили не тільки папір, стіл, але й руки сучасних учнів.

Ох і нелегка ж ця справа – навчання у давній школі!


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити