Улюблені експонати зими

Розкриваємо таємниці улюблених експонатів зими, які обрали наші відвідувачі. Отже у фаворитах у нас виявились олень і сова з пташенятами.

Благородний олень — тварина-красень. Усі рухи швидкі, легкі, витончені, граційні. З другого року життя в самців починають розвиватися роги. Найбільш розвинуті і важкі роги бувають в оленів в віці 10-12 років. Зріст благородного оленя в середньому близько півтора метри, а вага до 200 кг.

Олені живуть в лісах, лісостепах, степах, напівпустелях тримаючись прирічкової рослинності. Вони можуть жити і без прісної води, як на острові Бірючому в Азово-Сиваському національному парку. Степові різнотрав'я о. Бірючий сприяли формуванню тут чисельних популяцій акліматизованих тварин. Роботи з акліматизації були розпочаті ще в 1928 році. Максимальна чисельність оленя благородного 830 голів.

Значна кількість цих тварин і в заповіднику Асканія–Нова та на Джарилгачі В дуже невеликій кількості олені живуть в лісах та болотах Дніпровської дельти в Голопристанському районі. В минулому на Херсонщині їх штучно розводили і випускали в плавні. В неволі олені живуть 25-27 років. В природних умовах, як правило ­ 12-14 років.

Сіра сова вважається найпоширенішою з усіх європейських сов. В Україні сіра сова трапляється в лісовій та лісостеповій смузі, а також значній частині степової смуги, пониззях Дніпра. Охоче селиться як в глухих безлюдних куточках, так і поблизу населених пунктів, а взимку інколи і в місті. З настанням сутінок сіра сова вилітає на нічне полювання, а на світанку ховається в дупло або всідається на улюблену гілку, щоб виспатися до вечора.

Звичайний раціон сови складають дрібні гризуни. Величезні очі дозволяють їй орієнтуватися в просторі навіть темними безмісячними ночами. Має дуже хороший слух.

Гніздиться сова зазвичай в лісі. У березні-травні самка відкладає яйця. Зазвичай в кладці буває 3-5 білих яєць. Протягом 30 днів самка насиджує кладку. Вигодовуванням пташенят займаються обидва батьки. У віці чотирьох тижнів совенята вибираються з гнізда і рядком всідаються на сусідній гілці. Вони ще вдягнені в проміжне напівпухове вбрання, літати не вміють, а тому потребують батьківської опіки до двомісячного віку. Статевої зрілості сірі сови досягають у віці 2-3 років.

Чучело сірої сови з пташенятами, виготовлене відомим препаратором Т.І. Бареєм в 1902р., є гордістю природничої колекції та її своєрідною родзинкою. Колекція скульптур птахів засновника музею Й. К. Пачоського та препаратора Т. І. Барея, яка налічує понад 750 експонатів, за видовим різноманіттям та натурному оформленню є однією з найкращих в регіоні.

В природничій експозиції розміщені унікальні, цінні таксидермічні роботи, виготовлені в кінці ХІХ на початку ХХ ст. та роботи сучасних таксидермістів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити