Українські вечорниці: бувальщини та небилиці

Українські вечорниці: бувальщини та небилиціУ грудні 2016 року в Херсонському обласному краєзнавчому музеї проходив інтерактивний святковий захід з майстер-класом «Українські вечорниці: бувальщини та небилиці». Малеча дізналася про традиції українського народу та таїнство проведення стародавніх обрядів.

Маленькі відвідувачі занурились в атмосферу улюбленої розваги української молоді. Адже, коли наставала холодна пора, негода заважала збиратися юнакам та дівчатам на вулиці. Тому всі сходились на вечорниці. Саме з груднем пов'язано багато народних свят. Відвідувачі дізналися як наші предки проводили зимові вечори та зустрічали народні свята.

Наші гості послухали розповіді про традиції святкування зимових свят та взяли участь в стародавніх обрядах. Хлопці дізналися, як умилостивити долю та в який день можна робити все що заманеться. Дівчаткам повідали корисні поради на майбутній рік та цікаві ворожіння. На музейних вечорницях школярі познайомилися з покровителем розуму та знань, прослухали українські народні небилиці та прислів`я, під час ворожіння дізналися майбутнє, взяли участь у народних іграх.

А наприкінці заходу на дітей чекав майстер-клас – виготовлення ляльки-мотанки. Наукові співробітники розповіли як виглядає лялька-мотанка і чому вона так називається. Під час створення ляльки-оберега кожна дрібниця має значення. Тому майстер-клас проходив в казковій атмосфері музейного центру дитячого дозвілля під звуки святкових пісень. Адже для того, щоб наділити ляльку магічною силою, потрібно робити її в гарному настрої і з добрими думками!