Історія козацтва на Херсонщині

Часи козацькі не загубилися в далекому минулому. Невичерпність теми спонукала нас до створення нової виставки, яка отримала назву «Понад Дніпром козацьким». Її лейтмотив – велична ріка в долі українського козацтва. Виставка запрошує перегорнути сторінки минувшини, відображені в музейних експонатах.

Протягом трьох століть (1492–1792) провідна роль в історії краю належала славному українському лицарству.Вже найдавніша документальна згадка про козаків пов’язана з Херсонщиною: понад 500 років тому, у 1492 р., вони здійснили похід Дніпром на татарську фортецю Тягинь. Руїни колишньої фортеці, як важлива пам’ятка історії України, досліджуються поблизу села ТягинкаБериславського району. Знахідки археологів представлені на виставці.


Провідними експонатами до історичної оповіді про ці часи є раритетні зразки старовинної зброї, клейноди, предмети бойового обладунку. На тлі яскравого фото Дніпровського лиману експонується й музейна новинка – макет козацької «чайки».

Артефакти з археологічних розкопок Кам’янської та Олешківської Січей, що існували на території Херсонщинипротягом 1709–1734 рр., є свідками драматичного періоду в історії Запорожжя. Понад 300 років тому за спробу створення незалежної Української держави козаки платили власними життями й гірким сумом поневірянь на чужині.

За музейним правилом, основою експозиції виставки є оригінальні історичні предмети, а доповнюють її, надаючи колориту й інформативності, відтворені зразки одягу, побутових речей. Наприклад, сучасні реконструкції козацького одягу,виконані за історичними описами й зображеннями, супроводжуються старовинними зразками зброї й бойового обладунку.

Запрошуємо відвідати виставку усіх поціновувачів історії українського козацтва! Час дізнатися більше!