«Спротив геноциду» (до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів )

«Спротив геноциду»  (до Дня вшануванняпам’яті жертв голодоморів )  Голодомору сльози і могили...

І перед ними ми в боргу завжди

За тих, що крихти хліба не доїли

І не допили чистої води.


13 листопада 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів»,  який спрямований на гідне вшанування пам’яті постраждалих від геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні.

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій.

Голодомор 1932–1933 років - наймасовіший, умисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УРСР) і Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Це та сторінка нашої історії, яку неможна перегорнути, яку не маємо право забути.

Так, напередодні 28 листопада, в стінах Херсонського обласного краєзнавчого музею, відкривається виставка Українського інституту національної пам’яті - «Спротив геноциду».  Виставковий проект розроблений сумісно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України, Центром дослідження визвольного руху, Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр. в Україні. Не можна не наголосити на тому, що у виставці використані й матеріали Державного архіву Херсонської області.

Своєрідним доповненням, або фінальною крапкою до проекту «Спротив геноциду» стала мобільна музейна виставка «Голодомор 1932-1933 років. Херсонський літопис», на сторінках якої розгортаються страшні події тридцятих років на теренах щедрого та сонячного південного краю.