Репліки Аккерманських закладних плит XV століття

Репліки Аккерманських закладних плит 15 століття

У лапідарії Херсонського краєзнавчого музею були проведені унікальні технічні роботи з пам’ятними закладними плитами XV століття з середньовічної фортеці Аккерман – зараз біля фортеці розташоване сучасне місто Білгород-Дністровський. В наш музей плити надійшли у 1945 році з Бухаресту, куди були вивезені у час Другої світової війни.

З цих мармурових плит були зняті форми для подальшого виготовлення гіпсових реплік, які будуть розміщені у експозиції Білгород-Дністровського краєзнавчого музею. Роботи відбулися за зверненням адміністрації Білгород – Дністровського краєзнавчого музею про проведення заходів у рамках співпраці з Білгород – Дністровським румунським національно-культурним товариством та громадською організацією «Команда розвитку Аккерману». Пам’ятні плити відносяться до молдавського періоду історії фортеці і пов'язані з проведенням будівельних робіт, тобто вони зафіксували у своїх текстах хто саме і в які роки проводив будівництво і перебудову фортеці. На трьох плитах написи зроблені старослов’янською мовою та зображені геральдичні знаки Молдавського князівства. На четвертій напис виконаний грецькою мовою та зображений хрест, форма якого свідчить що ця плита – вірменський хачкар.


Ініціатором цих робіт став кандидат історичних наук Красножон Андрій Васильович, автор книги "Крепость Белгород (Аккерман) на Днестре: история строительства." Форми  виготовили скульптори-реставратори Романюк Олег Євгенович та Тетрадзе Арче Олексійович. Сподіваємось що скоро копії закладних плит зможуть побачити відвідувачі Білгород – Дністровського краєзнавчого музею.

Репліки Аккерманських закладних плит 15 століттяРепліки Аккерманських закладних плит 15 століттяРепліки Аккерманських закладних плит 15 століття

 Більше фотографій...