Театр, постаті, актори

Театр, постаті, актори

Цього року Україна вшановує корифеїв сцени, які сприяли зародженню, становленню та розвитку українського професійного театру. Приємно, що до Херсона вони мали безпосереднє відношення. Адже саме в нашому місті М.Кропивницький розпочав режисерську діяльність постановкою «Наталки-Полтавки». І. Карпенко-Карий 1886 року видав тут свою збіркудраматичних творів. Саме в Херсоні було відкрито талант Оксани Петрусенко та Валентини Варецької.

Об’єднати ювілейні дати вдалося на виставці «Театр, постаті, актори», відкриття якої відбулося у літературному відділі. Гостями заходу стали студенти факультету культури та мистецтв ХДУ та студенти училища культури. Завідувач відділу Галина Мартинова ознайомила присутніх з історією створення театру в Херсоні, діяльністю українських професійних та аматорських колективів, цікавими історіями, пов’язаних з окремими предметами.

Активну участь у заході взяли артисти народного театру «Студі-Арт» Херсонського державного університету. Юлія Щетина прочитала монолог Одарки із п’єси М.Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю», а Христина Карапетян – монолог Мар’яни із п’єси І.Карпенка-Карого