«Одвічне дерево життя»

«Одвічне дерево життя»До 24-ї річниці незалежності України краєзнавчий музей презентує нову етнографічну виставку. Адже сьогодні українці прагнуть зберегти свої традиції, не втратити зв'язок з минулим. Тому зростає інтерес до історії, культури і традицій.

Народному мистецтву українців притаманний символізм. Закодовані у мистецьких творах символи відображають уявлення наших пращурів про устрій світу. Світове дерево або Дерево Життя є одним з найпопулярніших і найдавніших символів українського народного мистецтва. Цей символ зустрічається у різних народів. Зображення Дерева Життя можна побачити на кераміці Трипільської культури V-III тис. до н.е. Сьогодні цей знак-символ у вигляді квітучої рослини у вазоні або дерева знаходимо на старовинних українських рушниках та писанках.

 Виставка «Одвічне дерево життя» пропонує ознайомитись із символічними мотивами і сюжетами в орнаментиці та оздобленні народної тканини (одяг, рушники, килими), розписах на керамічних і дерев’яних виробах, писанках і народній картині. Перед відвідувачами постають зразки народних старожитностей кінця ХІХ − початку ХХ століть: жіночі й чоловічі строї та елементи традиційного вбрання – вишивані сорочки, мозаїчно-декоративні крайки й пояси, народне взуття; хатнє начиння − наддніпрянські скрині та яскраві килими, засіяні квітами рушники, яскраво орнаментований посуд. І все це розмаїття барв, форм, символів і знаків відображає культуру й побут українців.

Дана виставка покликана підштовхнути до вивчення, збереження й передачі важливої інформації й традиційних знань українського етносу. Музей не лише дає відповіді на безліч питань, а й спонукає відвідувачів на власні пошуки і розкриття через знаки та символи таємниць нашого народу.

Виставка не залишить байдужими справжніх поціновувачів народної культури, адже розрахована на широке коло відвідувачів: учнівську та студентську молодь, викладачів, краєзнавців та всіх зацікавлених. Крім екскурсій на базі виставки планується проведення лекцій, занять з етнографії, майстер-класів, науково-просвітницьких заходів.

Дивитись відеозвіт...