Цікаві знахідки. Японські стремена Abumi в колекції музею

Цікаві знахідки. Японські стремена Abumi в колекції музею

Якщо Ви приходили до музею, можливо, навіть неодноразово і вважаєте, що сьогодні буде вже нецікаво, Ви дуже помиляєтесь. В експозиції виставки «Людина і зброя» на Вас чекають зміни, які відбулися під час літніх канікул. Одна з найбільш помітних і яскравих змін – це японські стремена Abumi. Завдяки старанням нашого реставратора, під японським лаком на зовнішньому боці стремен проявився з глибини століть малюнок із трав, квітів і метеликів. Доречи, метелик у східному мистецтві символізує відродження душі та все найкраще у житті. Навіть у сучасні дні багато свят в Японії починаються танком метеликів.

Стремена і сідало спочатку були частиною бойового спорядження вершника і не прикрашалися. Найдавніші стремена були зовсім прості й підвішувалися на довгих ланцюжках. Пізніше, на початку IX ст., стремено було оздоблено закритим носком і подовженою підошвою, згодом, пройшовши ряд модифікацій, воно набуло тих характерних рис, завдяки яким японці користувалися ним до ХІХ ст. Зазвичай стремена виготовлялися із заліза, але іноді із залізного каркасу з дерев’яними вставками, деякі мали отвори у платформі для того, щоб крізь них виливалася вода, яка набиралася в стремена при форсуванні річок.

В епоху Едо (історичний період в Японії з 1603 до 1868рр., час правління клану Токугава), коли нарешті запанував мир, декоративним елементам самурайського спорядження стали надавати головне значення, їх почали прикрашати візерунком, використовуючи дорогі тканини, золото, розпис, оксамит, шкіру. Такі парадні стремена знатні самураї використовували на оглядах військ.

За легендою, якщо  воїн загинув у битві, а його стремена залишилися на полі бою, то вони перетворювалися в дивовижних пухнастих створінь, які вічно шукають свого господаря, що загинув.

Наша виставка запрошує Вас на зустріч з легендою, що ожила.

Ті відвідувачі, які не поділяють з нами романтичний настрій, мають змогу побачити як виглядали предмети, зроблені за старовинними техніками східного кування, нанесення багатошарового японського лаку, інкрустацією сріблом.

Цікаві знахідки. Японські стремена Abumi в колекції музею