Херсонщина у 1970-х роках

Вагомих результатів досягла Херсонщина в 1970-х рр. У містах була проведена величезна робота з технічного переобладнання виробництва.

Блок очисних установок на заводі, 1970-і рр..Так, майже щороку на Херсонському нафтопереробному заводі, що представляв хімічну промисловість області, вводяться до ладу нові об’єкти виробництва. 1971 року запрацювали новий товарний парк та блок очисних споруд.

Контейнеровоз міжнародного класу «Алексей Фадеев». 1972р.Корабели Херсонського суднобудівного заводу освоїли будівництво контейнеровозів міжнародного класу («Олександр Фадєєв», «Михайло Свєтлов»), суден-рудовозів для роботи в умовах північних широт («Капітан Панфілов»).  У травні 1971 року директору заводу В.Ф.Заботіну присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, а підприємство було нагороджено орденом Леніна.

Кукурудзозбиральний комбайн «Херсонець-200», 1970-і рр..За розробку та впровадження в дію кукурудзозбирального комбайна «Херсонець-200»  багато провідних спеціалістів заводу ім.Петровського були нагороджені медалями ВДНГ СРСР, а на міжнародній виставці у ЧРСР комбайн виборов диплом І ступеню та медаль «Золотий колос».

На Херсонському консервному комбінаті. 1970-і рр..У структурі харчової промисловості перше місце посідає консервна, друге – виноробна, третє – м’ясна галузі. Херсонський консервний комбінат виготовляв 70 назв найрізноманітніших харчових продуктів, випускав за рік 162 млн. банок консервів.

1977 року Херсонський завод  скловиробів випускає близько одного мільйона банок на день та є одним з найбільших підприємств з виробництва консервної тари. Він виробляв близько 30 видів продукції, яка поставлялася для 300 консервних підприємств СРСР.

Далеко за межами республіки славилась продукція Херсонського вин заводу «Таврія».

Кондитерська фабрика ім.Войкова випускала цукерки (близько 120 найменувань), печиво, пряники.

Укладання готової продукції в картонні ящики на заводі скловиробів. 1961 р.Витримка коньяків на вин заводі «Таврія». 1977 р.Карамельні лінії на кондитерській фабриці  ім.Войкова, 1950-і рр..

Зростання масштабів промислового та сільськогосподарського виробництва, розширення мережі лікувально-оздоровчих, туристичних та екскурсійних маршрутів вимагало напруженої та злагодженої роботи транспортних організацій області.

Морський транспорт області представлено трьома портами (Херсонським, Скадовським та Генічеським). Щороку до Херсонського морського порту  заходять судна майже з  50 країн світу.

1977 року річковий порт обслуговував 21 пасажирську лінію. Місто було зв’язане з Миколаєвом, Одесою, прибережними пунктами Криму, по Дніпру – з Києвом, Запоріжжям, Нікополем.

Херсон – великий залізничний вузол.  Він мав пряме залізничне сполучення з Києвом, Харковом, Мінськом, Ригою, Донбасом, Дніпропетровськом, Кримом та іншими містами. 

Аеропорт цивільного повітряного флоту в Чорнобаївці обслуговує десятки авіаліній, які з’єднують Херсон з багатьма містами країни, здійснює вантажні перевезення, перевозить пошту, виконує санітарні рейси, проводить хімічну обробку садів, виноградників, полів.

У Херсонському морському порту, 1980 р.Херсонський річковий порт, 1960-і рр..Херсонський залізничний вокзал, 1961 р. Будівля Херсонського аеровокзалу, 1980-і рр..

На початку 70-х років Херсонська область є важливою базою виробництва зерна, м’яса, молока, вовни. Основною зерновою культурою тут є озима пшениця. Також вирощується кукурудза, ячмінь, просо, рис, соняшник. Херсонські кавуни вважаються одними з кращих у республіці.  Область багата на сади та виноградники. 1972 року площа  зрошуваних земель в області досягла 169 тис. гектарів.

Збір кавунів у колгоспі ім.К.Маркса Білозерського р-ну, 1959 р.Отара овець

Херсонщина завжди славилася своїми спортсменами. Розвитку фізкультури та спорту сприяла величезна кількість спортивних об’єктів. Херсонська обласна водна станція – одна із найбільших спортивних баз УРСР.

Вихованці ДЮСШ м. Цюрупинська під час тренування на Дніпрі, 1980 р.

Особливу гордість у жителів області викликали успіхи наших земляків на Олімпійських іграх. Сенсацією на Олімпіаді у Мюнхені (1972 р.) стала блискуча й переконлива перемога спортсмена з Нової Каховки Валерія Борзова у найпопулярнішому виді легкої атлетики – бігу на спринтерські дистанції (100 і 200 м), а також срібло в естафетному бігу.

1976 року чемпіоном ХХІ Олімпійських ігор у Монреалі на байдарці-четвірці стає наш земляк Сергій Чухрай.

Валерій Борзов. 1972 р.Сергій Чухрай, 1979 р.