Херсонщина у 1960-х роках

За ці роки на Херсонщині було побудовано і здано в експлуатацію біля 30 промислових підприємств (з них 10 у місті Херсоні), 35 великих цехів. Створено нові галузі промисловості: електротехнічну, приладобудівну, целюлозну, подальшого розвитку набули машинобудування та хімічна промисловість.

Так, у цей період на Херсонському електромашинобудівному заводі освоєно виробництво генераторів постійного току, почався випуск пересувних електростанцій, електродвигунів змінного току. 1960 року заводу було повністю передано виробництво стартерів та генераторів для першої моделі автомобіля «Запорожець». 1967 року зі складального конвеєра заводу зійшов мільйонний стартер.

Будівництво плавучого доку на Херсонському заводі залізобетонного суднобудування, 1962 р.9.	У 1967 році  зі складального конвеєра Херсонського електромашзаводу зійшов мільйонний стартер

Перше в світі суховантажне судно з газотурбінною установкою «Паризька Комуна», 1968 р.Союзного значення набуває суднобудівна промисловість. На початку 1960-х років на Херсонському суднобудівному заводі розпочато будівництво серії суховантажних суден великої тоннажності, серед яких було перше в світі суховантажне судно з газотурбінною установкою «Паризька Комуна» та перше в СРСР комплексно-автоматизоване судно «Світлогорськ».

Заботін  В.Ф. – директор ХСЗ (з 1961 по 1986 рр.), Лауреат Державної та Ленінської премій, Герой Соціалістичної ПраціУ травні 1961 року директором суднобудівного заводу призначено Заботіна Всеволода Федоровича, якому вже 1963 року було присвоєно звання лауреата Ленінської премії (за промислове впровадження автоматичного зварювання у середовищі вуглекислого газу). З 1964 року завод виготовляє судна на замовлення іноземних держав (Греції, Кувейту, ФРН та ін.).

Ремонт китобійного судна на заводі ім. Куйбишева, 1962 р.Значних успіхів у здійсненні планів у ці роки досягають судноремонтний завод ім. В.В.Куйбишева – база ремонту промислового флоту Міністерства рибної промисловості СРСР. Колектив заводу першим в країні освоїв поточно-позиційний метод ремонту суден риболовецького флоту, так званий «ремонтний конвеєр». На заводі проводиться ремонт китобійних суден флотилії «Радянська Україна».

Херсонська суднобетоноверф одна з перших та найбільших верфей залізобетонного суднобудування в СРСР. Випускала залізобетонні доки вантажністю до 6 тисяч тонн для морських портів і судноремонтних баз та портові крани вантажопідйомністю 5 тонн. 

За ці роки комбайновий завод ім. Петровського почав випускати кукурудзозбиральні комбайни «Херсонець-3», дощувальні агрегати, насосні станції та ін. Продукція заводу експортується у 18 країн світу.

Двоконсольний дощувальний агрегат. Продукція комбайнового заводу ім. Петровського, 1960-і рр..Насосна станція СНП 50-80. Продукція комбайнового заводу ім. Петровського, 1969 р.

Херсонським заводом карданних валів було випущено мільйонний карданний вал до трактора К-700, 1964 р.У серпні 1964 року Херсонським заводом карданних валів було випущено мільйонний карданний вал до трактора К-700 та К-701. Продукція цього підприємства постачається до 500 міст СРСР, експортується до 40 країн світу.

У механічному цеху Каховського механічного заводу (нині КЗЕСО).  На початку 1960-х рр. завод переходить на випуск нової продукції – електрозварювальних машин і апаратів.  1965 р.У 1960-х рр.. Каховський механічний завод (нині відомий як КЗЕСО) після проведеної серйозної реконструкції переходить на випуск якісно нової продукції – електрозварювальних машин і апаратів. Відтоді завод плідно співпрацює з Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона й досягає неабияких результатів. Особливе значення для народного господарства країни має обладнання для зварювання труб великого діаметра.

Бавовняний комбінат виробляє 660 тис. кв. метрів на добу, тут працює близько 24 тисяч людей. 1960-і рр..Бавовняний комбінат виробляє 660 тис. кв. метрів тканин на добу, тут працює близько 24 тисяч людей. Продукція фабрики виставляється на республіканських, союзних ярмарках і виставках, міжнародних виставках. 1966 року комбінат було нагороджено орденом Леніна.

У новому мікрорайоні Шумен, 1960-і рр..1967 рік є початком забудови мікрорайону «Корабел», а вже 1970 тут оселилися перші новосели.

У 1967 році розпочалося будівництво магістрального каналу Каховської зрошувальної системи1967 року розпочалося будівництво магістрального каналу Каховської зрошувальної системи. І вже на початку 1970-х рр.. дніпровська вода увійшла в Каховський магістральний канал протяжністю 30 км. У сухі степові райони Херсонщини та до Криму прийшла вода.

За успіхи, досягнуті херсонцями за ці роки, Херсонська область 11 лютого 1967 року була нагороджена орденом Леніна.

З 14 травня 1960 року у м. Херсоні вперше на півдні України запрацював планетарійУ лютому 1960 року відкрився перший в обласному центрі широкоекранний кінотеатр «Україна»