Херсонщині - 70 років
Утворення Херсонської області

Херсонська область була утворена 30 березня 1944 року Наказом Президії Верховної Ради СРСР з частин Миколаївської та Запорізької областей. До складу області увійшли Білозерський, Бериславський, Великоолександрівський, Голопристанський, Горностаївський, Каланчацький, Калініндорфський (перейменований у Калінінський, (ліквідований 1962 року), Каховський, Нововоронцовський, Скадовський, Херсонський (у складі Херсонської області називався Херсонсільський, ліквідований 1962 року), Чаплинський та Цюрупинський Миколаївської області, Великолепетиський, Генічеський, Івановський, Нижньосірогозький, Новотроїцький та Сиваський (ліквідований 1962 року) райони Запорізької області. Новостворену область очолили голова обласного виконкому Пилип Іванович Пасенченко-Демиденко та перший секретар обкому КП(б)У, двічі Герой Радянського Союзу Олексій Федорович Федоров. В області розпочалося відновлення зруйнованого народного господарства.

Плани радянського керівництва щодо розвитку економіки у повоєнний період були визначені законом про п’ятирічний план відбудови і розвитку народного господарства СРСР. Першочерговою вважалася відбудова важкої промисловості, транспорту та енергетики.

Зруйнований котельний цех Херсонського заводу сільськогосподарського машинобудування ім. Г.І.ПетровськогоОдин з багатьох зруйнованих житлових будинків міста Херсона. 1944 рікНовозбудований слюсарно-механічний цех Херсонського судноремонтного та суднобудівельного заводу ім.КомінтернуПовернення експонатів до Херсонського історичного музею, вивезених під час окупації міста. 1948 рік

Майже з усіх союзних республік йшли сюди ешелони з будматеріалами, промисловими та продовольчими товарами, паливом, електрообладнанням та ін. За роки першої післявоєнної п’ятирічки було відновлено роботу більшості підприємств області, в т.ч. Херсонського консервного заводу ім. 8-го Березня, суднобудівного заводу ім. Комінтерну, заводу сільськогосподарського машинобудування ім. Петровського, Херсонського річкового та морських портів, судноремонтного заводу ім. Куйбишева, нафтопереробного заводу, друга черга заводу скляної тари, а також макаронної та кондитерської фабрик. Відновили роботу колгоспи та радгоспи. Суттєву допомогу сільському господарству надавали військові частини 4-го Українського фронту, а також трудівники міст. В області розгорнулась мережа підприємств торгівлі та громадського харчування, відновили роботу лікарські установи та освітні заклади. До історичного музею було повернуто експонати вивезені з міста німецькими військами під час окупації.

Указ президії Верховної Ради УРСР про утворення Херсонської областіУказ президиума Верховного Совета СССР об образовании Херсонской области

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 6