Ландшафтний дизайн нашого міста

Айва японська. Північний район містаОзеленення сучасного міста має велике значення. Перш за все зелені насадження значно зменшують наявність пилу й диму в повітрі міста, відіграють роль своєрідного фільтра. Вони впливають на формування мікроклімату, бо діють на тепловий режим, вологість і ступінь рухомості повітря. У літню спеку дерева захищають від прямих сонячних променів, даруючи можливість відпочити в тіні та отримати естетичне задоволення.

Квітування форзиції. Північний район містаУ XX столітті з'являється термін – ландшафтний дизайн. Це поняття виникає в Західній Європі, в першу чергу в густонаселених та індустріально розвинених країнах, таких як Великобританія та Німеччина, де масова індустріалізація і зростання передмість швидко призводить до тиску на навколишнє середовище. Ландшафтний дизайн – це напрям, діяльність якого цілком присвячена створенню для людини штучного середовища, що дозволяє повністю відчути повноту гармонії за допомогою природних компонентів. При цьому використовують різноманітну рослинність, яку можуть доповнювати різні елементи, створюючи затишок і неповторний вигляд території.

Природне оформлення будівлі. Центр містаУ флорі міста можна знайти місцеві за походженням види рослин та види, що потрапили на нашу територію з інших областей земної кулі. Навесні милує око сонячна та золотава форзиція, що походить зі Східної Азії. Це один з ранньоквітучих кущів. Росте вона швидко та невибаглива до ґрунтів, світлолюбна, теплолюбна. Декоративні особливості цієї рослини – час цвітіння та кольорове листя восени.

Фахівці, добираючи асортимент декоративних рослин, звертають увагу на такі їх особливості: декоративність (форма крони, колір і тривалість цвітіння, осіннє фарбування, форма листу тощо), вимоги до екологічних умов вирощування і складність догляду. Звичайно, завжди є бажання дібрати ті рослини, які були б менш клопітні в догляді і невимогливі до умов зростання. Однією з таких рослин є спірея – неймовірно гарна, з тонким запахом.

Сакура. Кінотеатр ЮвілейнийЦієї весни в нашому місті вперше квітувала висаджена сакура –відомий символ Японії та японської культури. Вона вразила оточуючих, створила своєрідну атмосферу величності й екзотики.

Для доповнення альпійських гірок часто використовують айву японську. Батьківщина її – Японія та Китай. Це гарний декоративний чагарник з блискучим темно-зеленим листям та оранжево-червоними квітками.

Прогулюючись містом, неможливо не звернути увагу на дерево з цікавою декоративною формою – це шовковиця плакуча. Вона досить добре себе почуває в міських умовах завдяки стійкості до забруднення атмосфери смогом, пилом. Шовковиця плакуча – декоративне невисоке, але дуже красиве дерево із зонтикоподібною кроною, гілками, що звисають, та їстівними плодами.

У різні пори року ми можемо спостерігати за змінами в рослинності. Навесні – це різнобарвне цвітіння, влітку – соковита зелень та цікаві форми, а восени дивуємося яскравості листопадних рослин. Навіть узимку не залишимося байдужими до різноманіття хвойних та самшитових.

Завдяки мистецтву ландшафтного дизайну в нашому місті створені неповторні природні куточки, які вдало поєднали будівлі і забезпечили відчуття гармонії та краси.

Плакуча шовковиця. НабережнаЛандшафтно-парковий дизайн. Північний район містаСукура на фоні рясного квіту спіреї. Кінотеатр Ювілейний

Склала: науковий співробітник
науково-природничого відділу
Апольцева Т.А.