З днем народження, музей! PDF Друк e-mail

З днем народження, музей!8 жовтня 2015 року Херсонський краєзнавчий музей відсвяткував своє 125-річчя. На дні народження було чимало запрошених.

Свято розпочалося з посвяти гостей у друзі музею і кожен присутній отримав сувенір на згадку про музей. Після цього, йдучи за таємничими зображеннями амфор, на гостей чекав ще один сюрприз.

 

У рамках святкування 125-річчя музей вперше відкрив для своїх відвідувачів фондосховище - лапідарій. Це місце зберігання та експонування творів монументального мистецтва, епіграфічних пам`яток, деталей архітектурного декору та інших речей, що відносяться до епохи міді-бронзи, кіммерійської та скіфської доби, античних часів, раннього та пізнього середньовіччя та нового часу. Гості із захопленням відправилися в минуле та відзначили унікальність експонатів, які там представлено.

Ознайомившись з лапідарієм, гості поринули в казкові звуки композиції Босса Дорадо. Такий подарунок нам підготував ансамбль гітаристів Херсонської дитячої музичної школи № 1 «Entertainer» під керівництвом Ірини Гостєвої. Переглянути сторінки з історії музею допоміг моноспектакль Скороход Тетяни «Музей та його фундатори». Весь вечір лунали урочисті привітання, теплі спогади та вдячність за безцінну працю. Були презентовані наші ювілейні видання: путівник Музей природи, каталог Антична колекція Херсонського краєзнавчого музею та альбом Раритети античної колекції. Також цього року на IV всеукраїнському музейному фестивалі (м. Дніпропетровськ) в конкурсі музейних видань перемогла наша «Музейна абетка».

Гості розходилися під мелодійні звуки «Блюзу» Джона Лі Хукера, але кожен знав, що це не остання зустріч. Адже музей відкритий для своїх відвідувачів вже 125 років і попереду ще багато нових звершень!

Дивитись відеорепортаж...

Дивитись відеорепортаж...