День народження засновника музею PDF Друк e-mail

День народження засновника музеюСонячного весняного ранку у суботу на ретро-прогулянку містом часів Гошкевича було запрошено юних друзів музею. Справа у тому, що саме цієї суботи 21 березня ми святкували 155-річчя від дня народження Виктора Івановича Гошкевича. Дітлахи із задоволенням ходили вже знайомими вулицями, але при цьому дізнавались про те, як створювався музей, в яких будівлях він розташовувався у різні періоди свого існування, де любив ходити сам Віктор Іванович. Юні екскурсанти писали крейдою на асфальті побажання іменнику та нашому музею.

Кінцевою зупинкою був власне музей. Біля пам’ятника засновнику малеча запалила свічку і всі відправились на День народження. У бібліотеці на них чекав ще один сюрприз. Бібліотекар показала їм першу книжку, яку В.І.Гошкевич видав у нашому місті «Клады и древности Херсонской губернии» (1903 р.) та один з літописів музею за 1914 рік. А співробітник відділу фондів показав малечі справжні артефакти – десять найдавніших археологічних експонатів, яки потрапили до музею ще за часів Віктора Івановича. Як справжні науковці юні дослідники одягли білі рукавички та із захопленням вивчали старовинні предмети.

Ну і яке ж свято без пригощання? Дітлахи допомогли накрити святковий стіл, за яким із справжнього музейного самовару пили солодкий чай із запашним яблучним пирогом. Звичайно усі ділились своїми враженнями та бажали якнайбільше відвідувачів та цікавих експонатів улюбленому музею.


Дивитись фотозвіт...